Röportaj

   DÜNYA ŞAMPİYONU EVREN ÇAĞIRAN İLE RÖPORTAJ

Yarışma günü neler yaşadın ? Yayının kırılması motivasyonunun düşmesine neden oldu mu ? O süreçte neler yaşandı ?

Resmi antremanlar sırasında yayımın kırılması beni gerçekten çok üzdü.Yedek yayımın olmaması ve o an antremanda olmamız dolayısı ile yapılacak bir şey de yoktu.Fakat ona rağmen olumsuz bir şey düşünmedim.Daha sonra milli takım antrenörlerim (Emre ÖZDEMİR, Ahmet BACAK) ve milli takım arkadaşım olan Demir ELMAAĞAÇLI bana bu konuda yardımcı oldular.Demir ELMAAĞAÇLI’nın yedek yayını kurdular ve böylece resmi antremanlara çıktım. Ertesi gün sıralama atışlarında biraz adaptasyon sorunu yaşadım.Fakat çok kısa sürede yaya alıştım ve attığım puan motivasyonumu fazlasıyla yerine getirdi. Bir sonraki güne daha güçlü çıktım.

Yarışma süresince Ases ürünleriyle yarıştın.Ürünler hakkında neler söylemek istersin?

Ülkemizde üretilen As-Es marka ürünlerin kalitesinin, diğer markalardan hiç bir farkı olmadığını Türkiye ile birlikte tüm dünya gördü. Okçulukta dışa bağımlılığı azaltmak adına arttırdıkları ürün seçenekleriyle ürün pazarını genişleten As-Es firmasına Türk okçuluğuna ve sporcusuna verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Başarı hikayen nedir ?

Kendime ve kullandığım malzemelere sonsuz güvenmem.Karşılaştığım olumsuzluklara rağmen asla vazgeçmemem ve her zaman başaracağıma inanmam.

 


DÜNYA 2.Sİ SAMET CAN YAKALI İLE RÖPORTAJ

Yarışma günü neler yaşadın ?
Elemelerin olduğu gün kendimden oldukça emindim ve hiçbir zaman kaybetmeyi düşünmedim.Final atarken de heyecanlı ama bir o kadar kendimden emindim. Fakat finalde ilk oku atarken yaptığım anlık bir hata yarışmayı benim için çok erken bitirdi. Ama bu çok da önemli değil.Sonuçta kazanan Türkiye :)

Nasıl motive oldun ?

Açık konuşmak gerekirse yarışmadan birgün önce hep elemeleri düşündüm ve hep kendime bu yarışmaya hazır olduğumu söyledim. Ertesi gün uyandığımda çok dinç ve inançlı hissediyordum. Günün sonucunda finale çıkmıştım.

As-Es ürünleri hakkında neler söylemek istersin ?

As-Es ürünlerini kullanmak bana gurur ve heyecan veriyor. Yıllardır bu işin içinden biri olarak ilk defa Türk malı okçuluk ürünlerinin üretildiğini görmek ve bunu kullanmak gerçekten çok güzel. Ayrıca çok da kaliteli ve şık malzemeler üretiliyor. Türk malı olan As-Es’i dünyaya tanıtmak için elimden geleni yapacağım.

Başarı hikayen nedir ?

Hikaye aslında çok basit. Çok çalışmak. Böyle dereceleri elde etmek için yıllarca çalışıyoruz.Birçok fedakarlık yapıyoruz -aile, okul, sosyal hayat vb.- Bu kadar çalışmanın ve biraz kendine inanmanın sonucunda başarı zaten kaçınılmaz oluyor.